Genel YASTAYIZ !

YAS-640x320Somada meydana gelen Türkiye’nin en büyük maden kazasında 300’ün üzerinde kayıp yaşandı ve 3 günlük milli yas ilan edildi. Bir avuç kömür için bir ömür verenlerin dramı tüm kalpleri yaraladı. Milletimizin başı sağolsun.

Kalp sağlığı ile ilgili temel paylaşımlarımızın ana amacı, gerekli önlemleri alarak bu hastalıklardan ölüm oranını azaltmak ve yaşam süresini uzatmaktır. Bu çaba içinde toplumu bilinçlendirmeye çalışırken özellikle kaza sonucu oluşan ani ölümler bütün ülke genelinde büyük üzüntülere yol açıyor. Özellikle iş kazaları ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Somada meydana gelen büyük facia sonrası tüm ülke tek yürek halinde, üzüntü içinde durumu takip ediyor. Belki önceki kayıplar gibi, büyük yardım kamyanları yapılacak, cadde ve parklara kaybedilen vatandaşlarımızın ismi verilecek ama hiçbir zaman ateşin düştüğü-kaybın yaşandığı aile ocağındaki yangın sönmeyecektir.

Özellikle yoğun stres ve yas sonrası dönemde yüksek tansiyon atakları, felç ve kalp krizleri sık gözlenmekte olup; kayıpların yaşandığı aile fertlerine sabır ve sağlık diliyorum. Yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gerekli tedbirlerin sözde kalmaması ve yürürlüğe sokulması, devletten çok işverenlerin bu konuda denetimci ve takipçi olmaları, bu tür üzüntü verici kazaları ve kayıpları azaltacaktır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur. *

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler ve yorumlar, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.